• Garance nejlepší ceny – nejnižší garantovaná cena při rezervaci pouze z našich webových stránek
  • Zdarma upgrade na vyšší typ pokoje (dle dostupnosti hotelu)
  • Zdarma parkování (u vyšších typů pokoje)
  • Změny v rezervaci zdarma
odeslat
Speciální nabídky Ceny a Rezervace
Garance nejlepší ceny
Příjezd 25
06 24
Odjezd 25
06 24
Počet dospělých
Počet dětí

Léčebný zdroj

Léčebný zdroj

 

Minerální voda v Lázních Libverda je klasifikována jako přírodní, studená, středně mineralizovaná, uhličitá, hypotonická voda, chemického typu HCO3-MG,Ca (Hydrogen uhličitan hořečnato-vápenatý). Minerálka má příjemnou svěží chuť. Je zcela bez zápachu se železitou příchutí. V rámci léčebných procedur se využívá pro uhličité koupele. 

Využívá se především pro léčení diabetu, kardiovaskulárních, onkologických a neurologických onemocnění. Výrazně napomáhá mírnit popř. úplně odstranit bolesti pacientů trpících onemocněními pohybového aparátu.

V rámci uhličitých koupelí také pomáhá k léčbě neplodnosti, sterility, urologických obtíží a gynekologických onemocnění orgánů malé pánve. 

Specifikace vrtů:

Nová Marie (dále S1A) – 15 l/min (povoleno zvýšení na 18 l/min)
Čerpadlo ve 27 m, realizace 1964, hloubka 113 m

Nový Kristián (dále S2A) – 30 l/min (využití pouze v hl. sezóně)
Čerpadlo v hloubce 19 m, realizace 1964, hloubka 131 m

Pramen Eduard (dále BJ5) – 18 l/min (povoleno MZ snížení na 14-12 l/min)
Čerpadlo v hloubce 55 m, realizace 1986, hloubka 121 m

Technologie:

Minerální voda z vrtů je čerpadly čerpána nepřetržitě do zásobníku na minerální vodu na 50 m3, tzv. bunkru. Z tohoto bunkru je dalšími čerpadly distribuována do dalších provozů – Uhličité koupele, Hotelu Nový Dům, Vodoléčba, pitná síně, kuchyně Clam-Gallasova Paláce. Do pitné síně vede pouze voda z Vrtu S1A-nejkvalitnějšího vrtu.

V místech, kde se poskytují vanové koupele, se voda pomocí teplovodních výměníků ohřívá na cca 40 °C a ve vaně se dochlazuje studenou minerální vodou na koncovou teplotu 35 °C. V objektu Uhličitých koupelí můžete využít 17 van - 8x 255 l, 9x325 l, v Hotelu Nový Dům pak dvě rehabilitační vany.

Léčivé účinky naší minerální vody, příjemná atmosféra lázní, blízkost přírody a především vstřícný a odborně školený personál pomáhá dosahování našich dlouhodobých cílů. Těmi je zvyšování kvality života našich pacientů na straně jedné a současně poskytnutí kvalitních služeb těm, kteří hledají aktivní odpočinek.