• Garance nejlepší ceny – nejnižší garantovaná cena při rezervaci pouze z našich webových stránek
  • Zdarma upgrade na vyšší typ pokoje (dle dostupnosti hotelu)
  • Zdarma parkování (u vyšších typů pokoje)
  • Změny v rezervaci zdarma
odeslat

Vodoléčba

Používání vody jako léčivý zdroj sahá již do Babylonu, Egypta a Číny. V Evropě se za průkopníka vodoléčby pokládá Asklépion, který v Epidaure na Peloponéském ostrově vybudoval rozsáhlý vodoléčebný areál. Římanům patří prvenství v cílevědomém budování koupelí.
Nejvíce  rozpracoval využití vody jako léčebný efekt léčitel Priessnitz a následně o sto let později kněz a léčitel Kneipp.

Vliv vodního média na lidský organismus působí na celý organismus, ale největší změny pozorujeme na cévách-zejména povrchových a lymfatických a dutinách těla. Hydrostatický tlak způsobí, že člověk s hmotností 70 kg ponořený do vody váží 8 kg. Masážní a reflexní účinky jsou vyvolané pohybem vodního média – vířivé koupele, subakvální masáž, skotské střiky či pohybem plynu – perličkové koupele.

Z vodoléčebných procedur zde můžete využít 

Celotělovou vířivku, vířivku na horní i dolní končetiny - procedura využívá léčebný účinek tepla a jemné masáže.

Hydromasážní vanu, kdy účinek koupele spočívá v masáži kůže a podkoží, která je vyvolána proudem stlačeného vzduchu.

Podvodní masáž (masáž proudem vody) - spojuje se zde mechanický a tepelný účinek s vodním prostředím.
Cílem této hloubkové masáže je uvolnit ztuhlé svaly a pojivové tkáně a částečně uvolnit klouby.

Čtyřkomorovou galvanickou lázeň - složenou ze zdroje galvanického proudu, vaniček na horní a dolní končetiny. Tato lázeň pracuje na principu stejnosměrného galvanického proudu ve vodním prostředí. Horní končetiny i dolní končetiny jsou ponořeny ve vaničkách a na základě předpisu lékaře je volena intenzita a polarita proudu.

Střídavou šlapací Kneippovu lázeň, která je hodně využívána na cévní gymnastiku a snížení svalového tonusu, kdy začínáme teplou vodou cca 3 min a následně přestoupíme na 20 vteřin do studené, kterou také končíme.