• Garance nejlepší ceny – nejnižší garantovaná cena při rezervaci pouze z našich webových stránek
  • Zdarma upgrade na vyšší typ pokoje (dle dostupnosti hotelu)
  • Zdarma parkování (u vyšších typů pokoje)
  • Změny v rezervaci zdarma
odeslat

Ostatní procedury

Kolagenové injekce

Kolagenové injekce aplikuje náš lázeňský lékař, pomáhají ke snížení bolesti kloubů a reparaci kolagenu v měkkých tkáních. Výrazně snižují otok měkkých tkání, například po úrazech nebo při zánětu. Obsažené látky způsobují, že se poškozená tkáň znovu vytváří prostřednictvím nových kolagenových vláken. Výsledkem je zpevnění tkání, pro něž je kolagen základní stavební jednotkou, např. kloubních pouzder, vazů, šlach, kostí, chrupavek, svalů. Kolagenové injekce tedy můžete využít v níže uvedených případech.

Klouby, svaly:

  • bolesti velkých i malých kloubů, artróza a další degenerativní změny,
  • zánětlivá onemocnění (př. revmatoidní artritida, postižení drobných kloubů na rukou, tenisový loket),
  • po opakovaných vymknutích kloubů (luxace) a jiných úrazech,
  • syndrom karpálního tunelu, rotátorové manžety či zamrzlého ramene,
  • postižení menisků kloubů či vazů kolene,
  • bolesti plosek nohou, halluxy, bolesti SI (beder).

Páteř:

  • bolesti páteře a zad při kostních výrůstcích na páteři;
  • bolesti krční, hrudní a bederní páteře z vadného držení těla;
  • bolesti v oblasti plotének, kořenové bolesti;
  • bolest žeber při jejich napojení na hrudní kost;
  • skolióza;
  • osteoporóza (řídnutí kostí).

Obličej:

  • neuralgie lícního nervu,
  • bolest čelistního kloubu.

Aplikace kolagenových injekcí v případě bolestí 1-2 ampule 1-3x týdně do bolestivých bodů, u chronických obtíží či prevenci poškození u sportovců 1x týdně; celkově je doporučeno alespoň 10 aplikací.


Oxygenoterapie

Oxygenoterapie je regenerační kyslíková kúra, při které se pomocí masky inhaluje zvlhčený kyslík v daleko vyšší koncentraci, než je jeho běžný výskyt ve vzduchu. Zvyšuje se tím jeho přísun tkáním s řadou pozitivních účinků.

Kdy je oxygenoterapie vhodná:

- u srdečních onemocnění,

- onemocnění plic a průdušek,

- při bolestech hlavy, nechutenství, zvýšené únavě, poruchách spánku,

- při psychických problémech a depresích,

- potížích v klimaktériu,

- po prodělání choroby COVID-19,

- u kuřáků,

- u náročných profesí zatěžujících mozkovou činnost,

- při regeneraci po tréninku nebo jiné namáhavé činnosti.

Účinky oxygenoterapie:

 - posiluje obranyschopnost organismu proti infekcím, cévním a nádorovým onemocněním,

 - urychluje regeneraci sil po prodělání choroby či operaci,

- terapie příznivě ovlivní Váš organismus při vysokém krevním tlaku, cukrovce, bércových vředech, srdeční arytmii, po infarktu a dalších onemocněních (urologických, gynekologických nebo trávicí soustavy),

- posílíte si organismus před operacemi a je vhodná i na pooperační doléčení,

- zvýšíte psychickou i fyzickou výkonnost,

- zlepšíte energetický stav organismu,

- kyslíková terapie oddaluje projevy stárnutí včetně snížené sexuální výkonnosti,

- preventivně působí proti nádorovým onemocněním,

 - zmírňuje nežádoucí účinky farmakoterapie,

 - zpomaluje proces stárnutí, tvorby vrásek a celulitidy.

Oxygenoterapie se nedoporučuje:

 - při epilepsii,

 - zvýšení činnosti štítné žlázy,

 - po transplantaci orgánů.


Jóga  

Principy jógy vycházejí z psychosomatické koncepce jednoty duše a těla, kdy po letech záměrného zkreslování a jednostranného výkladu toho, jak naše tělo funguje, znovu objevujeme dávnou pravdu tajemství lidské existence.

Současná přetechnizovaná moderní doba preferující hlavně neohraničený ekonomický růst a profit doslova za každou cenu klade na lidský organismus neúměrné nároky, kdy na snahu přizpůsobit se tomuto tempu doplácíme zdravotními potížemi, se kterými si ani technicky vyspělá medicína neví rady. Lidé proto zákonitě hledají pomoc v tradičních a věky osvědčených systémech celostního a přírodního léčení jako je léčení bylinami, homeopatií a akupunkturou.

Jóga stará tisíce let se stává aktuální právě pro svůj celostní a tudíž efektivnější přístup, kdy od sebe neodděluje duševní a tělesné projevy. Naopak, její až skoro zázračné působení na lidské zdraví vychází právě ze zmíněného respektování jednoty nejen duševního, tělesného, ale i duchovního rozměru lidského organizmu.  Slovo jóga by se tedy dalo přeložit jako sjednocování nebo zharmonizování těchto rovin. Nejen tradiční čínská medicína, ale i indická ajurvéda vnímá nemoc jako problém narušené jednoty a rovnováhy nejčastěji mezi psychickým a somatickým projevem mezi duševními a fyzickými funkcemi.

Moderně se hovoří o nutnosti psychosomatického přístupu.

Jóga se tedy od ostatních, zejm. tělovýchovných disciplín odlišuje právě důrazem na vědomý způsob provádění cvičení, které, aby mělo ten očekávaný léčebný efekt, musí se provádět nejen tělesně, ale i s vědomou účastí psychiky, kdy je nutné se na praktickou realizaci jednotlivých technik a cviků soustředit. V praxi to znamená, abychom necvičili mechanicky, ale s plnou pozorností na prováděný pohyb a techniku. Lidská mysl má tendenci  neustále odvádět naši pozornost mimo sebe. Jsme-li však bez sebe a mimo, nemůžeme se ani dobře cítit. Jelikož jóga vnímá mysl jako energii, nejen jako nějaké chimérické nic, je právě práce s myslí a pozorností s cílem jejího ovládnutí vedle práce s tělem stejně, ne-li důležitějším kritériem efektivnosti cvičení v duchu jógy. Dalším faktorem charakterizujícím jógové techniku je dech. Dech se připodobňuje nejen slovně k pojmu duch. Dech jako projev ducha má i svůj základ v cizím slově spirit, kdy vyjadřuje stejně tak funkci dechu, tak vyjadřuje i náplň pojmu duch.

Aby se tedy docílilo správného a efektivního cvičení dbáme při józe o sladění funkce tělesné, duševní a duchovní, kdy ta poslední funkce je reprezentována právě uvědomováním si dechu, jejž se snažíme se cvičením sladit.

Tyto požadavky by nás ale neměly vézt v rámci snahy o správnost cvičení k zvyšování napětí, ale naopak k uvolnění, jež je i jakýmsi filozofickým základem etického pravidla nenásilí. Určitým, zjednodušeně řečeno, motivačním záměrem a cílem naší snahy by mělo být nejen určité zvládnutí těla, ale i ovládnutí mysli, resp. naší často roztříštěné pozornosti, kdy často ve svém životě vykonáváme věci bezmyšlenkovitě, automaticky a rutinně, což nás minimálně zbavuje oné nutné radosti, která je tou nutnou životní energií, bez které by život ztrácel smysl. Uvědomovat si právě hlouběji ten smysl a princip bytí, který je duchovní, a nikoliv hmotné povahy vědomým konáním a životem v plné pozornosti na tady a teď budiž tedy jakýmsi krédem a cílem scházení se k praktikování jógy v našich lázních.