• Garance nejlepší ceny – nejnižší garantovaná cena při rezervaci pouze z našich webových stránek
  • Zdarma upgrade na vyšší typ pokoje (dle dostupnosti hotelu)
  • Zdarma parkování (u vyšších typů pokoje)
  • Změny v rezervaci zdarma
odeslat
Speciální nabídky Ceny a Rezervace
Garance nejlepší ceny
Příjezd 24
07 24
Odjezd 24
07 24
Počet dospělých
Počet dětí

Historie & Filozofie

Historie

 

První historickou zmínku o obci lze nalézt v urbáři frýdlantského panství z roku 1381 uloženém ve státním archivu v Děčíně. Tehdejší název obce zněl Lybenwerde. Známou začala být obec již koncem 14. století, kdy se začaly šířit zprávy o léčivých účincích zdejšího pramene. Hlavními šiřiteli byli poutníci, kteří se zde osvěžovali „Boží vodou“ cestou z Lužice do mariánského poutního kostela Navštívení Panny Marie v sousedních Hejnicích. Libverda se již tehdy mohla pochlubit slavnými hosty. Kromě saského kurfiřta Augusta I. k nim patřil český humanista Bohuslav Hasištejnský z Lobkovic. Od konce 16. století zdejší minerální vody pomáhají pacientům ze všech koutů Evropy.

1. 5. 1992 vznikla akciová společnost a od té doby má lázeňský resort stále stejného českého majitele. 


 Filozofie

Léčíme, relaxujeme, aktivně trávíme volný čas. To vše s respektem k místní lázeňské tradici a historii v malebné kotlině s překrásnými výhledy na vrcholky Jizerských hor.

Léčit, regenerovat, relaxovat a udělat něco dobrého pro své tělo i duši – toto je římská lázeňská filozofie prověřená věky. Tímto se řídil i zakladatel lázní Kristián Filip Clam-Gallas, duchovní přesah zajištoval již tehdy Klášter Hejnice. Na tyto hodnoty navazuje i současné vedení lázní a snaží se je nadále rozvíjet tak, aby péče o klienty reflektovala moderní trendy lázeňství, duševní regeneraci i splňovala nároky na kvalitní ubytování, stravování i aktivní trávení volného času.


Jedinečnost léčebného pobytu:

Spa Resort Libverda si navzdory privatizačnímu trendu v lázeňství z 90. let, uzavřít všechny služby pod jednu střechu, ponechal jedinečnosti v nutnosti pohybu po celém areálu lázní. Léčí se zde především pohybový aparát a klienti se musí mobilizovat a rozhýbat. O nesporném účinku nuceného pohybu po lázeňském areálu referují sami klienti, kteří jsou pozitivně překvapeni významným zlepšením své mobility již v druhé polovině léčebného pobytu.